Vyjadrenie predsedu klubu k jednotlivým frázam zo strany ŠTK.

Vyjadrenie predsedu klubu

k jednotlivým frázam zo strany ŠTK.

Ako som sľuboval, vyjadrím sa v krátkosti ku kauze, ktorá momentálne koluje v kuloároch. Úryvok zo včerajšieho stretnutia a následná reakcia ŠTK mi v skutku poriadne zvýšila tlak!
Je pravda, že sme sa s predstaviteľmi tohto klubu stretli. Ale nie kvôli tomu, aby sme ho nejakým spôsobom spájali s tým naším.

Na toto stretnutie sme pristúpili len z úcty k pánovi primátorovi Bárdosovi. Vypočuli sme si ich návrhy a argumenty, ale pevne som si počas celých, ako ŠTK poznamenali 90 minút, stál za svojím. Vážime si, že o naše deti je záujem. Svedčí to o tom, že vychovávame skvelých hráčov. Rešpektujeme iné kluby a ich predstaviteľov, ale považujem ich urýchlenú reakciu na túto, nazvem to diskusiu, za nekorektnú. Ešte raz zdôrazňujem, nič sme nikomu nesľúbili, šlo o slušné prijatie pozvania klubu ŠTK. Pán primátor znamená pre nás autoritu a tak sme nemali problém sa s ním stretnúť, už len kvôli tomu, že jeho syn pôsobí u nás ako tréner predprípravky.

Rád by som sa vyjadril k jednotlivým frázam zo strany ŠTK.


„Zo športového ale aj ekonomického hľadiska neefektívne mať dva kluby".


Je pravda, že financií je málo a ako som už mnohokrát prízvukoval, ťažko sa hľadajú sponzori. To ale neznamená, že sa vzdáme. Nikomu nemôžeme odoprieť mať klub s vlastnou filozofiou. Veď predsa konkurencia je najlepší spôsob na efektívny vývoj každého športovca, prinášajúci mnoho skúseností. Rozhodne sa nechceme zlákať na iné cesty, kráčame naďalej tou svojou. Veď predsa v našom meste je viac športových klubov zameraných na rovnaký druh športu.


„Talenty z jednotlivých klubov chodia spolu do tried našich škôl, no hrajú v dvoch kluboch."


To má byť argument, ktorý nás má presvedčiť, aby sme sa spojili? Nerozumiem, staviame naše deti hádam do pozície neznášanlivosti či morálneho súperenia? My ich vychovávame v duchu fair- play, učíme ich slušnosti a vzájomného rešpektu. U nás má možnosť prejaviť sa hráč talentovaný, ale aj taký, pre ktorého futbal znamená neoddeliteľnú súčasť života. Každé dieťa si u nás zahrá futbal, nik nie je ochudobnený o vedomosti či rady. Nerobíme medzi nimi rozdiel, pre nás sú niečím výnimočné.


„Najbližšie stretnutie by malo byť do dvoch týždňov."


Neviem, odkiaľ vzali dotyční, že sa stretneme. Dohodli sme sa len na telefonickom skontaktovaní sa.

Na záver už len toľko. Uvedomujeme si, že cesta, ktorou sa už od roku 2008 vydali bude tŕnistá a plná prekážok. Zrejme nám nezostáva nič iné, len sa obrniť voči vetám vytrhnutým z kontextu, či nediskrétnosti. Taktiež voči tlaku zo strany silnejších či voči iným neprajníkom. FK Šamorín- Hamuliakovo zostáva rovnako ako po iný čas samostatnou jednotkou, pripravenou ísť stále celou silou v pred za pomoci rodičov a fanúšikov nášho rodinného klubu.


Tibor Lengyel
Predseda FK Šamorín

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Kalendár udalostí

október 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Počet návštev:

219598

On line :

Práve tu je 68 návštevníkov a žiadni členovia on-line