Zhrnutie jesennej časti II. ligy mladších žiakov U13.

Sezóna 2014/2015

Zhrnutie jesennej časti II. ligy
mladších žiakov U13.

Pred začiatkom súťaže som si ešte nevedel predstaviť, ako vlastne odohráme tento ročník, nakoľko sme mali v kádri minimálny počet hráčov. Dokonca nám neprial ani žreb, pretože drvivá väčšina zápasov sa nám krížila so zápasmi U11, čo nám zabránilo viac zapojiť do kádra hráčov tejto vekovej kategórie, ...všetci sme sa na to spoliehali.

Poďme však k samotným zápasom. Hneď na úvod sme dostali dvoch veľmi silných súperov, Žolík Malacky a Domino, oba sme prehrali zhodným výsledkom 8:0, tu sa potvrdila kvalita nášho kádra t.j. že nepatríme do tejto súťaže. Rozdiel jedného, dvoch a niekedy aj troch rokov je v tejto súťaži strašne vidieť. Následne sme doma privítali Rohožník, kde nám prišli pomôcť aj chlapci z U11,U10 a výsledok sa dostavil v podobe 4:0 – naše historicky prvé víťazstvo v II. lige. Chlapci hrali obetavo a veľmi túžili vyhrať. Takú radosť a šťastie ako mali chalani po vyhratom zápase som ešte nezažil. Tu som si povedal „toto je dôvod, prečo to treba vydržať a prečo to všetko robíme“. Vo štvrtom kole sme hrali derby zápas s Dunajskou Lužnou. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, skóre sa menilo ako na hojdačke. Ale polčas sme vyhrali 3:2! Napokon sme ho nešťastne prehrali 4:5! V zápase so Slovanom sme podali heroický výkon a polčasový výsledok 1:1 bol toho aj dôkazom. Škoda však, že sme opäť nevydržali druhý polčas a napokon sme prehrali 5:1. V zápase v Petržalke si chlapci vyskúšali, ako sa hrá proti mužstvu , ktoré patrí do prvej ligy a ako má vyzerať futbalová moderna. Čakal nás ďalší dôležitý 6-bodový zápas proti BCT. Tento zápas sme absolútne nezvládli, mali sme množstvo šancí, ktoré sme však nepremenili a súper nás zakaždým vytrestal gólom. Tento zápas hodnotím ako zlomový v celej jesennej časti. Ďalej nás čakali už len prehry! Na posledný zápas jesennej časti sme nastúpili v oklieštenej zostave. Pre chorobu nenastúpili hneď dvaja zo základnej zostavy, no paradoxne nám to pomohlo. Tam sme vyšli na ihrisko s úplne inou taktikou. Prvý polčas sme proti vysoko favorizovanému Pezinku vyhrali 1:0 a dlho sme sa aj v druhom polčase držali na bodoch. V závere nám však chýbali potrebné sily a zápas sme prehrali v pomere 1:3. Ukázalo sa, že toto je tá správna cesta, ktorou sa musíme vybrať do jarnej časti súťaže. Prezimujeme síce na poslednej priečke, ale s odhodlaním pobiť sa v jarnej časti o lepšie umiestnenie. Na to, aby sa nám podarilo vykúzliť nejaké body v jarnej časti, musíme mať poctivú a svedomitú zimnú prípravu. Všetci! Nielen jednotlivci! Nabrať kondíciu na udržanie pohybu počas celého zápasu.

 

Pri zhrnutí jesennej časti však musím rozobrať jednotlivých hráčov samostatne. To, čo predvádzali na ihrisku, ale aj mimo trávnikov. Skrátim to na dve - tri vety o každom.

 

Dominik Tóth – brankár, miestami kúzelník – vychytá aj nemožné, škoda že len keď má deň. Mrzí ma, že ho to ťahá do útoku, pretože keby sa plne sústredil na zápas a na chytanie, bol by pre mužstvo platnejší. Už neraz nás všetkých podržal.

 

Oliver Hluch – stopér, má dobrý prehľad o hre, výbornú strelu a nebojí sa dať aj hlavu do lopty. Potrebuje však psychicky dozrieť, pretože jeho výroky dokážu ľahko pokaziť hru a rozhádajú celé mužstvo.

 

Márk Cvedler – pravá obrana, podľa mňa jednoznačne najväčší pokrok zo všetkých. Príkladná bojovnosť a snaha urobiť maximum pre tím. Musí zlepšiť priestorový pohyb s rozohrávkou a bude ešte lepší. Pred rokom by nik nepovedal, že bude hrať futbal.

 

Dominik Prokop - ľavá obrana alt. Predstopér, najväčší „ srdciar zo všetkých“ priamo z nemocnice na ihrisko...snaha, bojovnosť, obetavosť. Musí nadobudnúť istotu pri spracovaní a rozohrávke. Nato, že s futbalom začal až na začiatku roka, je veľkým prínosom pre kolektív a učí sa rýchlo.

 

Adam Facák - ľavá obrana, záloha, útok, brankár....sám nevie čo by chcel...Hra v poli sa mu už zunovala a bol nekoncentrovaný na zápas. Po tom, ako sa dostal na vysnívané brankárske miesto, očividne ožil a má znovu chuť hrať futbal. Treba ho len správne „nasrať“ a Adam sa zobudí.

 

Erik Nyari – záloha alt. útok, keby mu niekto zalepil ústa, bol by oveľa platnejší pre kolektív. Futbalový rozum má, ale nevyužíva ho naplno. Mierne sklamanie. Viem, že má na viac, a ja to z neho dostanem!!!

 

Sebi Bognár – obrana, záloha, výborná strela, dobrá prihrávka, len veľká neochota behať za druhého. Pri nepriaznivom stave nemá záujem o hru. Musí nabrať rýchlosť a obratnosť po otcovi, potom to bude super ....Mierne sklamanie, ale stále mu verím!!!

 

Dani (Di Maria) Ziuovane – záloha, útok, výborná strela, šprint a očividná radosť z futbalu. Veľmi snaživý, ale prehry mu berú strašne veľa energie. Musí prestať rozprávať a viac premieňať šance, ktoré na ihrisku má. Čakám od neho viac!

 

Adam Pilarčík – útok, bojuje ako lev, ale jeho útla postava mu berie sebavedomie, ktoré keď nájde, tak sa hneď presadí. Musí si zlepšiť sebavedomie, prehľad a strelu. Snahu mu nemožno uprieť a preto dostáva aj dostatok príležitostí na ihrisku. Makať, makať, makať....

 

Samo Horváth - obrana, dobrá strela a hra telom, ale veľmi pomalé nohy. Dokáže hrať na každom poste v zostave. Má dobrý prehľad o hre, ale rýchlosť mu strašne uberá na kvalite. Nakoľko má o dva roky menej ako väčšina chalanov verím, že to ešte všetko zlepší.

 

Isabela Horváthová – útok, záloha, veľmi snaživý živel. Bojuje snáď za dvoch, ale slabšia strela a prihrávka. Malá účasť na tréningoch ju ďalej neposunie. Bojovník na pohľadanie.

 

Ivan Šípoš – útok, chlapec, ktorý stále nevie kde chce hrať. Futbalový talent má, len sa nevie správne rozhodovať kedy prihrať a kedy zakončiť. Je rýchly, drzí a sebavedomí na ihrisku, čo z neho robí stabilného člena tímu, chýba mu však pravidelnosť tréningu a lepšia psychika. Čakám od neho viac!

 

V náročnej II. lige nám pomohli aj chlapci z U11 a U10: Simeon Kiss, Dominik Lengyel, Peter Janoško, Peter Vašš, Adam Kuchárik, Marek Krajčír, Kevin Szabó. A vôbec sa nestratili medzi našimi mladšími žiakmi, o čom svedčí aj veľký počet strelených gólov, len tak ďalej chalani!

 

Na konci jesennej časti sa k nám pripojili ešte Denis Krumpolc a David Benko. Podľa prvých pohľadov na ich hru budú určite veľkým prínosom pre tím do jarnej časti ligy. Hlavne Dávid je šikovný a treba z neho vydupať maximum. Preto hlavu hore a hneď treba začať pracovať na zlepšovaní sa a celkovom napredovaní. Čaká nás halová sezóna, kde sa zúčastníme niekoľkých turnajov. Verím, že chalanom sa bude viac dariť a zároveň naberú trocha sebavedomia a futbalovej techniky. Berieme to ako technickú prípravu a také milé spestrenie v prestávke náročnej II. ligy.

 

Už koncom februára sa treba kondične pripravovať na jarnú časť ligy, ktorá sa začína už 14.3.2015. Preto je nutné, aby aj rodičia pochopili, že aj pri nižších teplotách sa musí ísť behať! Možno niekto ochorie, prechladne, ale určite mu to pomôže! Podporí to jeho imunitu do budúcna. Tak hurá do práce!

 

Rado Halas, Tréner FK Šamorín-Hamuliakovo – mladší žiaci (U13)

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Kalendár udalostí

október 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Počet návštev:

219599

On line :

Práve tu je 83 návštevníkov a žiadni členovia on-line