Zhrnutie jesennej časti II. ligy starších žiakov U15.

Sezóna 2014/2015

Zhrnutie jesennej časti II. ligy
starších žiakov U15.

Náš beh za úspechom a zároveň boj sa začal v júni, keď starší žiaci U-15 postúpili do druhej ligy. Bola to samozrejme veľká výzva nielen pre nás trénerov ale aj pre chlapcov, a tak sme sa do toho pustili v plnej sile.
Začiatky boli trochu neisté, mali sme zostavu v podstate bez skúseností.

Na hosťovanie k nám zavítal z ŠTK Samo Kohút, z Lehníc Dávid Hudec a Erik Novotný. Chlapci sa v mužstve udomácnili hneď a úspechy nenechali na seba dlho čakať. Už v prvom zápase sa nám podarilo poraziť vlaňajšieho víťaza Žolík Malacky. Z víťazstva sme mali veľkú radosť a vedeli sme, že do boja sme vstúpili tou správnou nohou. Ale ako to býva, treba rátať aj s prehrou. A tá neobišla ani nás, aj keď nebola celkom zaslúžená. No i tá je na niečo dobrá. Učí chlapcov nebáť sa vziať si z chýb ponaučenie, zamyslieť sa nad nimi a núti ich priznať si, že to ide aj lepšie. No a samozrejme nás motivujú k lepším výkonom a posunom vpred. Ten zlom, kedy sa nám nepodarilo držať si čisté skóre nastal na Slovane. Túto našu snahu prekazili rozhodcovia, voči ktorým sme podali sťažnosť a následne sme sa pokúsili očistiť naše meno. Hlavne sme chlapcom ukázali, že keď sa na nás koná krivda, netreba sa báť ozvať sa a podstúpiť isté kroky, pokiaľ je to v rámci spravodlivosti a slušnosti.

Zvyšné zápasy boli spočiatku rozpačité ale posledné tri kolá sme podali sto percentný výkon. Obrana bola skvelá, o čom svedčí fakt, že v 15 zápasoch padlo za nášho brankára len 17 gólov. Je to vynikajúci výsledok, ktorý ma veľmi teší.

Po tom, čo chalani predviedli sa nehanbím skonštatovať, že náš tím bol prekvapením jesene. Veľkým prekvapením. Pretože sme sa ocitli zoči voči súperom, ktorí majú za sebou históriu a úspechy. Spomenúť môžem napríklad FC Petržalku, o ktorej je známe, že pred piatimi rokmi hrala ligu majstrov.

Ak zhrniem všetky tieto fakty, ak sa pozriem na všetky zápasy, boje, krivdy, som veľmi rád, že sme ich ustáli so cťou a neubralo nám to na výkone. Nebáli sme sa mužstiev zvučných mien a snažili sme sa nesklamať seba a ani rodičov. Boli sme jeden veľký kolektív, v ktorom každý bojoval za seba ale ak bolo treba aj za svojho spoluhráča. Aj keď nie všetci hráči sú na tom výkonnostne rovnako a nepodarilo sa im do druhej ligy celkom dospieť, som rád, že sa snažia nezaostávať. Potrebujú len nabrať skúsenosti a zapojiť sa do každej výzvy a samozrejme tvrdo trénovať, k čomu poprosím aj pomoc rodičov, ak bude treba behať v zime a naberať kondíciu, aby pustili svoje deti na tréning a nevyhovárali sa ,že je zima. Dobíjanie batérií sú najdôležitejšou súčasťou zimnej prípravy, chlapci z toho budú ťažiť celú sezónu! Verím, že vďaka tým výzvam sa z našich chlapcov stávajú ostrieľaní hráči a zároveň im budujú zdravé sebavedomie, ktoré je pre športovca potrebné.

Toľko k jesennej časti, sme v polovici súťaže, máme na konte 25 bodov, pred začiatkom som plánoval 15.Latku sme tým pádom dali vysoko, skúsime sa ju prekonať !   Ďakujem za pomoc pri príprave trénerom Milanovi Mintálovi a Vladovi Gligičovi , ich rukopis na úspechoch je nezmazateľný!

Tréner U-15 Tibor Lengyel

Na záver stručné ohodnotenie jednotlivcov:

Samuel Bartoš - brankár, ktorí nás podržal vo viacerých zápasoch, potrebuje sa len viac sústrediť na zápasy a bude z neho vynikajúci brankár

Dávid Lengyel - hráč, ktorí cez sezónu prešiel z pravej obrany ,na praví stred, bol veľkým prínosom ,potrebuje však pridať v tréningoch a menej frflať

Tibor Lengyel - kapitán, srdciar ,ktorí pri nepriaznivom stave vyburcuje spoluhráčov, cez zápas nabehá nespočetné množstvo kilometrov ,motor stredu

Erik Ravasz - stredný obranca, pilier obrany ,na ktorého som sa mohol spoľahnúť ,rastie z neho veľký hráč, len si to nesmie sám pokaziť, držal spolu celú obranu

Martin Goldberger - pre mňa asi najväčšie prekvapenie,   zo zápasu, na zápas lepší výkon ,v polovici súťaže obsadil ľavú obranu ,miesto pre neho ako stvorené ,na jar popracujeme na kondícii

Albert Szabó - hráč ,ktorí ma príjemne potešil, celú jeseň podával stabilné výkony, pri Erikovi rastie z neho obranca použiteľný v strede ako aj na kraji, zatiaľ mi chýba u neho viac hlavičkových súbojov

Marci Jávorka – inteligentný hráč, ktorí rozmýšľa pri hre asi najviac ,škoda že neabsolvuje tréningy, keby trénoval, vo futbale by to dotiahol ďaleko

Samuel Kohút - hráč, ktorému v predchádzajúcom klube zobrali chuť do futbalu, na jeseň u nás ožil ,je ozajstnou posilou, univerzál ako vyšitý, použiteľne na každom poste

Csaba Gódány - prišiel po pol ročnej pauze, zo začiatku to bolo vidno, ale postupne sa dostával do tempa, má ale ešte veľké výkyvy , raz zahrá výborne ,inokedy sa trápi, na jar to zmeníme

Erik Novotný – hráč, ktorí má hlavu na futbal, je technicky vyspelí, no potrebuje schudnúť, viac behať a hlavne oveľa menej rozprávať na ihrisku

Dávid Hudec - útočník ktorí dal cez jeseň najviac gólov, má v sebe oveľa viac, mal by nabrať na rýchlosti , niekedy bol  vpredu osamotený, na jar mu nájdeme dvojičku do útoku

Kristián Tóth – obranca, ktorí hral na kraji ako aj v strede, stále sa učí, chce a to je najdôležitejšie, ak  získa rýchlosť a tvrdosť bude veľmi dobrí hráč

Miroslav Sýkora - hráč ,ktorí veľmi chce, nevynechá jediný tréning, znepríjemňuje život súperovým hráčom, svojim neustálim atakovaním ich útočných snáh

Krištof Horváth – navrátilec ,ktorí u nás začínal , odohral pol sezóny no potom mal zdravotné problémy , škoda lebo sa zdokonaľoval zo zápasu na zápas

Matúš Mintál - tiež odohral pol sezóny ako ľavý obranca, škoda, že prestal vedel by som si predstaviť na inom poste ,hráč podobný Mirovi, potrebný na znepríjemňovanie súperovho života

Ernest Bors - po pár zápasoch sa pod ním zľahla zem, škoda je to hráč do základu, potreboval by prelomiť len svoju lenivosť, možno takto zanikne jeden talent.

219599