Zhrnutie jesennej časti PrípravkaI U10 ligy PMB2

Sezóna 2014/2015

Zhrnutie jesennej časti PMB2 ligy
prípravky U10.

Na začiatku sezóny sme šli do súťaže trocha s obavami, nakoľko sme prišli o dvoch ťahúňov Mareka Krajčíra a Adriana Tótha. Ich výkony presvedčili hlavného trénera a ten ich posunul o ročník vyššie. Náš prvý zápas proti Dunajskej Lužnej sme hrali ešte v pôvodnej zostave, priebeh zápasu bol hladký o čom svedčí aj výsledok 1:10 pre nás.

V tomto zápase musím chalanom vytknúť len fakt, že nehrali ako tím a každý si chcel streliť gól. Celková hra a prihrávky tam viazli, ale brali sme to ako prvý zápas, takže sme boli v podstate spokojní.
Druhý zápas nás čakal v Karlovej Vsi, kde sme očakávali ťažší zápas a ťažšieho súpera. Našich chalanov to asi viac zomklo a podali fantastický výkon . Zápas skončil zaslúženým víťazstvom 1:12.
Prvý náš domáci zápas proti MŠK Iskra Petržalka nedopadol podľa našich predstáv. Hrali sme prvýkrát bez dvoch najlepších hráčov Adriana a Mareka. Súper mal veľmi kvalitného brankára, na čom stroskotalo naše mužstvo. Vychytal takmer všetko a niekedy aj jasné gólové šance. V tomto zápase sme mali trocha navrch, ale ako to niekedy býva, šťastie pri nás nestalo a prehrali sme 3:5.
Druhý domáci zápas proti ŠK Vrakuňa Bratislava sme úplne spackali. Dostali sme rýchle góly a naše mužstvo sa už z toho nevedelo dostať, takže sme prehrali 1:9. Nie je sa na čo vyhovárať, súper bol vo všetkom lepší.
Náš ďalší zápas proti FA Bratislava nebudem komentovať. Prehra 10:0.
Po týchto prehrách nasledovalo znovuzrodenie, mužstvo sa vzchopilo a naša kríza pominula. Ukázal to náš najkrajší zápas sezóny proti kvalitnému súperovi ŠK Štart Nepočujúci 1947 Bratislava. Zápas mal všetko čo mal mať, výsledok bol spravodlivý 2:2.
Ďalší domáci zápas proti FC Malacky bol už v našej réžii. Chalani splnili všetko, čo sme od nich očakávali. Dôkazom je výhra 7:2.
S takýmto nasadením sme pokračovali aj proti FK Slovan Ivanka pri Dunaji, výsledkom bola výhra 0:5.
Náš posledný ligový zápas s ŠK HARGAŠOVA ZÁHORSKÁ BYSTRICA sa hral v ťažkých bojových podmienkach. Ihrisko bolo vďaka počasiu úplne premočené a hralo sa na ňom strašne zle. Bol to veľký boj, ale nakoniec sme ho, aj keď s ťažkosťami, zvládli veľmi dobre a vyhrali sme 3:4.
Na záver chcem ešte dodať aj moje hodnotenie jednotlivých hráčov:
Samko Polakovič - obranca: je to jeden z najrýchlejších hráčov v tíme, už veľakrát ma presvedčil, že na to má. Ešte musíme popracovať na technike.
Kevin Szabo: je to veľmi všestranný hráč, ktorého môžem použiť na viacerých postoch. Technika je dobrá, niekedy však trochu prekombinovaná.
Mark Vonyik - útok: je to veľmi dobrý technický hráč, má veľký prehľad o hre, čo je super. Ešte musí popracovať na rýchlosti.
Zoli Bugár - stredopoliar: ak sa mu chce, je jeden z najlepších hráčov v poli, len musí popracovať na disciplíne.
Bence Valent - obranca: je tvorcom hry, samá chvála... Len tak ďalej!
Miško Villim : útok: je to jeden z hráčov, ktorý vie ukázať čo v ňom je. Mal by viac udržať pozornosť v hre, takže treba popracovať viac na snahe a sústredení.
Ivan Daniš - brankár: musím pochváliť jeho odvahu a obetavosť, nech len pokračuje v tom čo robí a zlepšuje sa.
Dany Kováč - brankár: obrovský pokrok oproti minulému roku, veľké prekvapenie ako aj potešenie... Len tak ďalej!
Majko Dovhun - útok náš najrýchlejší útočník, prehľad v hre má veľmi dobrý. Je jeden z mála, čo vie aj pekne prihrať. Len tak ďalej!
Alex Sarkany - stredopoliar: keď dostane príležitosť tak sa jej chopí, bojuje čo mu sily stačia. Treba ešte trochu popracovať na technike a prihrávkach.

Erik Kobza : odohral malý počet zápasov. Na tréningoch napreduje, ale to nestačí. Treba chodiť aj na zápasy.

Dávid Hritz - obranca: tento chlapec nám spadol z neba, veľmi šikovný, veľký bojovník a na svoj vek je rovnocenným hráčom. Chýba trocha zápasová prax, ale na tom popracujeme. Zatiaľ som veľmi spokojný.

Hugo Chovanec - útočník: náš malý bojovník, vie zastúpiť hráčov keď je treba. Aj keď patrí medzi tých mladších, vie sa chopiť svojej šance a podať dobrý výkon.

Robo Kelley : chlapec ktorý začal len pred nedávnom s futbalom. Ešte ma pred sebou veľa tréningov. Myslím, že keď na sebe popracuje tak bude plnohodnotným hráčom v našom tíme.
Na záver chcem ešte dodať, že chalani sú snaživí a dobre sa s nimi pracuje. Samozrejme, že sú aj trochu nezbední, ale asi tak to má byť.
Držím každému z nich palce a prajem im veľa pekných futbalových momentov. Nech sa z futbalu tešia a sú spokojní .
Teraz nás čaká halová sezóna a máme pred sebou veľa práce .

Ivan Bošela, tréner U10

219599