Ciele FK Šamorin - Hamuliakovo

• Vytvárať podmienky a dať možnosť šamorínskym chlapcom a chlapcom z blízkeho okolia, aby sa mohli venovať futbalu a futsalu na vysokej úrovni.

• Vychovať špičkových športovcov s individuálnym prístupom, kde platí rovnováha  - talent potrebuje tím a tím potrebuje talent.

• Vychovať zrelých ľudí zo zmyslom pre fair play a zdravý životný štýl v rodinnej atmosfére nášho klubu.

• Vytvoriť tím dospelých výlučne z vlastných odchovancov a obyvateľov Šamorína vo futsale.

• Vytvoriť tím dospelých výlučne z vlastných odchovancov a obyvateľov Šamorína vo futbale.

• Stať sa srdcovou záležitosťou obyvateľov Šamorína.

Naša cesta k cieľom

Náš klub sa bude rozrastať prirodzenou cestou, tak ako naše deti budú dospievať . V súčasnosti máme mužstvá rozdelené nasledovne:

- Predprípravka - Under 7, U8 a U9.

- Prípravka -  U10 a U11

- Mladší žiaci - U12 a U13

- Starší žiaci - U14 a U15

- Mladší dorast - U16 a U17

Na budúcu sezónu prihlasujeme našich najstarších futbalistov do kategórie starších žiakov U14 a U15.  Postupne budú nasledovaťkategórie mladší dorast U16 a U17, ďalej starší dorast U18 a U19 a následne tím dospelých. Sme si vedomí, že naše najväčšie talenty nikdy nebudú hrať za náš tím dospelých.  Po zavŕšení 15. rokov ich cesta určite povedie  do zahraničných futbalových akadémií alebo popredných  ligových klubov, kde budú šíriť dobré meno Šamorína. S hrdosťou sa budeme snažiť chlapcom čo najlepšie poradiť, vybrať, načasovať a sprostredkovať  ich cestu vrcholovému športu. Ostatným chlapcom, ktorí prejdú našimi mládežníckymi kategóriami chceme umožniť, aby aj v dospelom veku mohli kontinuálne pokračovať vo svojom športovom živote, a preto vytvoríme A tím vo futbale aj futsale. Tímy dospelých FK Šamorín budú orientované výlučne na vlastných odchovancov zo Šamorína a blízkeho okolia! Naše vízie je možné dosiahnuť len jasnou koncepciou, neustálym manažovaním a vytváraním príležitostí v reálnom čase vývoja klubu. Myslíme si, že dve futbalové mužstvá v jednom meste nie sú na škodu, najmä v mládežníckych kategóriách. Viac deti si môže súťažne zahrať futbal, viac detí dostane priestor sa prejaviť. Konkurencia v každom odvetví spoločnosť posúva vpred a preto si myslíme, že súčasný stav je na prospech všetkých detí v Šamoríne ako aj oboch kluboch.